Jakého předsedu budou mít Svobodní?

Když jsem v sobotu 11. listopadu 2017 seděl na Republikovém sněmu Svobodných, měl jsem již o pozici budoucího předsedy jasno. Petr Mach dříve deklaroval, že nebude znovu předsednický post obhajovat a tak jsem přemýšlel co dál. To, že se den před sněmem nakonec rozhodl jinak, už nemělo na mé rozhodování vliv.

Svobodní si zaslouží změnu – nového charismatického lídra. Člověka, který má jiný úhel pohledu, ale zároveň neuhýbá z cesty, po které Svobodní jdou. A nejen, že neuhýbá, ale také se vrací zpátky ke kořenům. K idejím, ze kterých Strana svobodných občanů vzešla.

Ačkoliv ctím, že volba probíhá tajně, rozhodl jsem se zde zveřejnit své preference. A to z jednoho prostého důvodu, byl jsem o to požádán. Proto tak činím:

Ve volbě předsedy Strany svobodných občanů jsem se rozhodl pro kandidáta se jménem Jiří Payne.

Jiří Payne dle mého názoru perfektně splňuje vše, co si představuji pod pojmem „předseda strany“. Jako spoluzakladatel Strany svobodných občanů má velký rozhled i cenné politické zkušenosti. Věřím, že má přirozené rysy skutečného lídra a je pevný ve svých postojích.

Volby předsedy probíhají ve dnech 12. 11. 2017, 08:00 h. až 19. 11. 2017, 20:00 h. V neděli 19. listopadu, ve 20:01 h. již bude jasné kdo povede Svobodné v dalších letech.

PS: Tímto samozřejmě nikomu neříkám koho má volit. Členové Svobodných jsou inteligentní lidé a proto věřím, že se rozhodnou podle svého nejlepšího vědomí a svědomí. Nicméně jim přeji „šťastnou ruku“. 🙂

Aleš Procházka,
místopředseda jihočeského krajského předsednictva Svobodných

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *